Nezařazené

Důvěřujte klimatizaci s ionizátorem

S velkou pravděpodobností nebude třeba nikomu z vás pracně vysvětlovat, co je to klimatizace, a k čemu slouží. Jen pro upřesnění bychom mohli naznačit, že klimatizace v Praze dokáže vzduch i zahřívat, takže může sloužit v opačném režimu pro tvorbu tepla, což je příjemné v době, kdy např. ve městech, v bytových domech s centrálním vytápěním ještě nezačala topná sezóna, a přesto je v místnosti příliš chladno.

ovládání <a href=https://www.sleky.cz/doporucujeme klimatizace“ data-rich-file-id=“121467″ src=“https://ginko.cz/wp-content/uploads/air-3601981_640_1.jpg“>

Pobyt v klimatizovaném prostředí chrání před úpalem, což ocení nejen lidé zcela zdraví a fyzicky i mentálně zdatní, ale zejména senioři, malé děti, domácí zvířata a každý, kdo je tak trochu handicapován, a kdo se hůře brání extrémním teplotním šokům.

Klimatizace však umožňují ještě něco navíc, a to bychom vám rádi doporučili vzhledem k důležitosti tohoto přídavného zařízení. Můžete si nechat namontovat tzv. ionizátor. Co to vlastně je a k čemu je to dobré?

klimatizace v bytě

Záporné versus kladné ionty – kladné ionty lidskému organismu škodí, a to velmi výrazně. Nemusíte je sice přímo svými smysly v ovzduší postřehnout, ale budete je brzy vnímat pocitově, protože se vám bude dělat nevolno, budete více unavení, nevrlí, možná i agresivní. Kladné ionty narušují přirozenou obranyschopnost (imunitu), brzdí regeneraci buněk a činí pravý opak – urychlují jejich oxidaci a tím pádem i stárnutí.

Kladných iontů je nejvíce ve městech, v blízkosti silnic, v nákupních centrech, v místech, kde je málo zeleně, kde je více průmyslu a velká koncentrace osob. Vyskytují se v hojné míře i v kancelářích a ve výrobě či ve skladech, k jejich vzniku přispívá i provoz počítačů, kopírek, tiskáren, televize a další elektroniky.

Záporné ionty nalézáme naopak v přírodě, v lese, a nejvíce u řeky, u vodopádu, u moře, u rybníka, u přehrady, na louce a všude tam, kde je mnoho zeleně. Ionizátor uvnitř klimatizace simuluje toto přirozené životní prostředí a tím nám zlepšuje vlastní zdraví.