Nezařazené

Levná dovolená není nereálná


Rozhodně si kvůli dovolené nepůjčujte peníze, ani nic podobného. Dovolená rozhodně není věc, kvůli které byste se měli zadlužit. Raději si to zařiďte tak, abyste za vaši dovolenou ušetřili co nejvíce peněz.

Jak tedy efektivně šetřit na dovolenou a s její pomocí i ušetřit?

Šetřete po celý rok

I když je šetření v mnoha případech otravné, průběžné šetření po celý rok vám může pomoci ušetřit peníze na dovolenou tak, že to téměř ani nepocítíte. Budete si odkládat každý měsíc menší částky, a až přijde čas dovolené, budete mít slušnou sumičku na svou dovolenou.

dovolená

Kupte si dům v zahraničí

Možná trochu netradiční typ, ale na dovolených spolkne nejvíce peněz právě ubytování. Tak co kdybyste si v zahraničí koupili dům? Nemusíte si hned kupovat vilu někde v Karibiku, ale třeba také Chorvatsko je skvělou volbou. Je to blízko, takže neutratíte moc i na cestu, a nemovitosti v zahraničí se doporučují i od odborníků jako skvělá investice. Můžete mimo svou dovolenou dům pronajímat, a tím si vydělat na další dovolenou. Pokud vám to přijde jako zajímavá myšlenka, podívejte se na prodej nemovitostí v Chorvatsku.

Zarezervujte si svou dovolenou brzy

Zejména, pokud plánujete dovolenou přes cestovní kancelář, nevyplatí se otálet. Cestovní kanceláře mají často slevy takzvané First minute, pro ty, kteří nakupují dovolenou brzy, třeba ještě v zimě. A bývají to často opravdu velmi výhodné slevy. Navíc, výběr je daleko větší, než když budete vybírat týden před dovolenou.

dovolená

Jeďte mimo sezónu

Další možností je zvolit dovolenou mimo letní sezónu. Mimo léto bývají zájezdy i o několik desítek procent levnější, než uprostřed sezóny. Pokud vám to zaměstnavatel nebo rodinná situace umožňuje, vyrazte třeba podzim nebo na jaře. Kromě toho, vyhnete se přecpaným plážím nebo městům plných turistů.

Vyberte si levnou destinaci

Pokud chcete ušetřit, vybírejte si takové destinace, kde je levné ubytování, jídlo a další věci, které k dovolené potřebujete. Je totiž velký rozdíl, jestli se ubytujete ve Švédsku, nebo na Bali.