Nezařazené

Sledujete svoji váhu?

Covid jistě není příjemná nemoc, řadu lidí potrápil a bohužel se pro řadu dalších stal osudným, ale přinesl s sebou i vedlejší problémy a jednou z nich je obezita.

Zakázat dětem tělocvik, dospělým navštěvovat fitcentra a sportovní aktivity v podstatě zakázat plošně, byl jeden z největších hříchů pro naše zdraví. Mohli jste sice chodit na procházky, ale většina z nás byla celkovou situací tak znechucená, že jen seděla doma a koukala na televizi. Pokud se vám podařilo dostat do karantény, tak jste ani jinou možnost neměli. A kilečka přibývaly.

váha

Možná si stoupnete občas na váhu a říkáte si, jo měl či měla bych něco shodit, ale zůstanete jen u toho a k ničemu dalšímu se neodhodláte. Pokud se ale dostanete nad hranici optimálního BMI, začnete mít problémy se zadýcháváním do schodů, a to už byste se opravdu měli zarazit a něco se svou váhou začít dělat.

Jako první možnost je zvýšit výdej čili začít se více hýbat a cvičit. Pokud jste si ještě nepřivodili velkou nadváhu, abyste nenamáhali moc své klouby, můžete začít více chodit anebo pravidelně plavat. Rychlá chůze, když se naučíte chodit pěšky do práce nebo vysednout z autobusu o jednu zastávku dříve a dojít to pěšky, to je krásný začátek a taková půlhodinka rychlé chůze může s vašimi kily pěkně zahýbat směrem dolů. Ale nesmíte přijít domů a vyjíst ledničku.

nadváha

Pokud jste časově tak zaneprázdnění, že si tu půlhodinku denně nenajdete, musíte ubrat na příjmu. Můžete zkusit dietu, sacharidová dieta, keto dieta a řada dalších diet ale bude mít jen dočasný účinek. Pokud budete držet nějakou drastickou dietu, pravděpodobně to nevydržíte dlouho a pak se dostaví jo-jo efekt.

Vážit se nemusíte každý den, ani každý měsíc, protože na svém oblečení dobře poznáte, že jste přibrali. A také při prvním zadýchání se do schodů budete vědět, že je něco špatně. Nenechte svou váhu zajít tak daleko.