Dům a zahrada

Chtějte od svých světel kvalitu

Zejména z důvodu velké úspory finančních prostředků se do našeho života stále více tlačí moderní LED zářivky. Najdete je tedy doslova na každém kroku. Jsou v našich domácnostech, na pracovištích i ve venkovních prostorách. Jednoduše řečeno, zvládnou osvětlit každé prostranství. o Z jakého důvodu jsou vlastně LED zářivkové trubice pro nás tak výhodné?
Jak bylo uvedeno, je to hlavně z důvodů ekonomických. Není nutné používat tak vysoké výkony a také samotnou LED technologii. Při správném výběru je zapotřebí mít přehled o tom, jaké patice máte k dispozici. Nejběžnějším typem jsou patice G13. Jedná se o lineární svítidla , která už mnohde nahradila klasické zářivky, které byly plněné plynem.
zářivka s krytem

Nové světelné zdroje šetří i naše smysly

Pokud už jste přešli na LED zářivky, pak jste jistě zjistili, že vám to přineslo celou řadu výhod.
§ Jednou z nich až padesátiprocentní úsporaelektrické energie.
§ Dalším plusem je také jejich tichý chod.
– Jistě si každý z nás vybaví charakteristický bzučivý zvuk, který doprovázel světlo klasických zářivek.
Ale nejen naše uši tato svítidla znervózňovala. Nedaly pokoj ani našemu zraku. Neustálé poblikávání bylo skutečně velice nepříjemné. A rozhodně nesmíme opomenout ještě jeden velký rozdíl, který si jistě uvědomíte hned po zmáčknutí vypínače.
§ Klasickou zářivku zapnete a dlouho se nic neděje.
§ Led zářivka reaguje v podstatě okamžitě.
§ A na plný výkon.
zářivky v tunelu
Tento moderní způsob osvětlení jistě najde i další způsoby uplatnění. Jeho provoz je v souladu i se životním prostředím. Trubice neobsahují žádné látky, které jsou pro životní prostředí (a tudíž i pro lidstvo) škodlivé. Druhy, které se využívají například na osvětlení nádražních hal nebo jiných namáhaných prostor, jsou také vysoce odolné proti mechanickému poškození a vibracím.