Dovolená

Jak si co nejvíc užít dovolenou?

Pod pojmem dovolená si každý z nás představí něco jiného. Někdo zvolí odpočinek na pláži u moře, jiný si rád udělá výšlap v horském prostředí, další ji stráví doma s knihou. Ať už tak, či tak, je potřeba v tomto čase vytěžit co nejvíce z pojmu dovolená, a dovolit naší mysli, aby se konečně zregenerovala. Jak na to?

žena na člunu

Neodsouvejte

Někteří lidé mají tendenci asi tak v době týdnu před začátkem dovolené posouvat některé povinnosti a nutnosti s tím, že je vykonají v době dovolené, kdy na to budou mít více prostoru. To je ovšem chyba, protože dovolená je časem, kdy by člověk neměl řešit nic, co se mu řešit nechce, a zkrátka si jen užívat. Je-li potřeba vyřídit papírování, umýt okna, nebo dokončit nějaké pracovní povinnosti, rozhodně to udělejte ještě před začátkem dovolené, aby vás tyto povinnosti později nestrašily, a nezkazily vám ten vytoužený čas.

Nepodceňujte

Ať už se chystáte trávit dovolenou jakkoliv, je potřeba nic nepodcenit, a vše si předem promyslet, aby vám nějaká ta nedomyšlenost nezničila celkový dojem z dovolené. Jedete-li k moři, předem si nachystejte plavky, opalovací krémy, funkční klobouky, a dle destinace také léky. K výletu do hor si zase zajistěte kvalitní obuv a ponožky, aby výšlap neskončil puchýři. Nezapomínejte také na volbu vhodných a ověřených repelentů.

brýle a kniha

Prohlídky

Před dovolenou je rovněž dobré vyřešit všechny prohlídky. Počínaje těmi lékařskými, aby se nestalo, že vám zdravotní stav pokazí celou dovolenou, rovněž také případné prohlídky automobilu, který by měl v tomto čase fungovat, a všechny ostatní.

Dovolená doma

Odpočinout si v domácím prostředí samozřejmě není nic špatného, a lze tak také strávit kvalitní čas. Nevýhodou dovolené v domácím prostředí ovšem je, že se nezbavíte některých povinností, jako je třeba úklid. Vaření však můžete vynechat, a v tomto čase si raději zajet do restaurace, nebo si objednat jídlo domů. Poslat děti na tábor, abyste si od nich trošku odpočinuli může vyznít sobecky, ale ve skutečnosti to tak není, protože máte také právo na odpočinek.