Peníze

Máte všechno zaplaceno?

Je naprosto normální, když chce žít člověk jako člověk. Je naprosto normální, když chce někdo žít plnohodnotným a třeba i skutečně bohatým životem. Proč by ne? Ale na jedno by se tu v žádném případě nemělo zapomínat. A to na skutečnost, že by bohatost takového života rozhodně neměla převyšovat finanční možnosti dotyčného člověka.

Každý by prostě měl žít úměrně svým možnostem. A pokud možno by si měl ještě vytvářet finanční rezervy, tedy neutratit všechno, co má, hned. Ale i když se traduje, že je dobrá rada nad zlato, nejednou je právě takováto rada ‚zlato‘, kterým spousta z nás opovrhuje. Kdekdo z nás si prostě žije nad poměry, a to bez ohledu na to, zda je to nezbytné nebo ne a co to pro něj bude jednoho dne znamenat.

eura bankovky

A kolikrát jsme potom svědky toho, jak se někdo dostane do nezvládnutelných dluhů a zoufá si! A kolikrát toho budeme svědky možná už zanedlouho, protože za sebou máme právě Vánoce, v nichž se kvůli dárkům zadlužuje spousta lidí přeceňujících své možnosti a pak zjišťuje, že neví, kudy kam. I když to pochopitelně není charakteristické jen pro následky Vánoc, dluhy vznikají v průběhu celého roku.

Kolikrát to dokonce skončí až tím, že už člověk čelí exekucím a reálně mu hrozí i ztráta střechy nad hlavou! Kolikrát se někdo zadlužuje až tak, že mu má být sebráno úplně všechno!

eura bankovky

To už je pak kritická situace. A nejpozději tady už je třeba začít své nesplacené závazky řešit. Je to sice už hodně pozdě, ale když už se dlužník nepostaral včas, měl by se postarat aspoň teď. Aby mu aspoň jeho nemovitost zůstala.

Jenže kdo žil nad poměry, nemá na vyrovnání svých dluhů, zejména když tyto ještě narostly o nejrůznější sankce. A tak se to dá řešit vlastně zase jenom půjčkou. Kterou už ale někomu takovému sotva někdo dá. A když už se tomuto přece jenom poštěstí, pak se sežene aspoň neúčelová hypotéka nebankovnihypoteky.net, s jejíž pomocí může právě svoji nemovitost oddlužit.

A pak? Pak už dotyčný vážně musí začít myslet hlavou. Protože kdyby nesplácel už ani tuto hypotéku, nikde žádnou další šanci nedostane. Tato je tou poslední.