Peníze

Jaké jsou druhy financování?

si ize:12pt“>Jako financování se označují produkty, kdy banka poskytuje klientům půjčku finančních prostředků. A nemusí se zdaleka jednat jen o klasickou půjčku. Banky mají v nabídce opravdu hodně produktů, které můžou jejich klienti využít. A nejen banky. Téměř všechny tyto produkty vám poskytnou taktéž nebankovní společnosti.

peníze

Povolený debet

Povolený debet poskytují především klasické banky. Někdy se označuje také jako povolené přečerpání či kontokorent a můžete si ho zřídit ke svému účtu. Tato služba vám vlastně umožní jít s částkou na účtu do mínusu. Je to výhodné, pokud třeba máte některé pohledávky platit v době, kdy máte před výplatou. Můžete jít tedy na svém účtu do mínusu a jak vám přijde výplata, debet se opět vyrovná.

Kreditní karta

Kreditní karta vám umožňuje platit penězi banky. Jen si dejte pozor. Každá karta má nastavené jiné podmínky, jiné úroky, jinou dobu splácení a také jiné poplatky za vedení. Kreditní karta se ale velmi hodí, pokud třeba cestujete do zahraničí a nechcete riskovat platby svou vlastní kartou. Některé hotely či půjčovny aut navíc poskytnou své služby klientům jen s kreditní kartou. Hodí se taky pokud často platíte na internetu, především třeba na zahraničních portálech, pro případ, že byste měli smůlu na podvodníky, kteří by vás chtěli okrást.

kreditní karta

Americká hypotéka

Ne úplně známým produktem je americká hypotéka. Tu je možno si sjednat jak v bance, tak také americkou hypotéku nebankovní. Tomuto druhu financování se také někdy říká neúčelová hypotéka, případně ji můžete najít i pod jinými názvy. Funguje jako klasický spotřebitelský úvěr, jelikož nemusíte bance dokládat, na co jste peníze použili. Na rozdíl od úvěru ale má americká hypotéka menší úrok a může mít výrazně delší dobu splácení, což je výhodné pro ty, kteří si měsíčně nemohou dovolit dávat velké splátky.