Nákupy

Pískové filtrace v bazénech vyžadují přesné parametry filtračního média

Pískové filtrace patří k nejúčinnějším filtračním metodám pro zajištění požadované čistoty vody v úpravnách pitné vody a v bazénech. Princip těchto zařízení je velmi jednoduchý, voda je vháněna do filtrační nádoby pomocí výkonné jednotky – čerpadla, protéká skrze médium, v tomto případě křemičitý písek, mezi jehož zrnky se zachycují různé nečistoty, jako je zemina, kaly, zbytky trav, úlomky listů, odumřelý hmyz, prachové částice, organické zbytky tkání, např. odumřelé kožní šupinky, kožní maz, vlasy, chlupy atd.

voda v bazénu

Podmínkou k úspěšnému zvládání filtračního procesu je vždy přesná velikost zrn a jejich ostré hrany. Pokud byste do filtrační nádoby nasypali písek o větší zrnitosti, voda bude skrze něj protékat a nečistoty se mezi zrnky nezachytí. Naopak příliš malá zrnka zadusí čerpadlo, nebo alespoň výrazně sníží jeho výkon. Hrany zrnek se časem začnou obrušovat a tím se také ztratí část výkonu pískové filtrace. Jakmile je výkon výrazně slabší, je nutné písek ve filtraci nahradit novým. Naštěstí je cena filtračního média natolik nízká, že nemá praktický význam se kvůli tomu stresovat. Pouze byste měli mít jasno, kam použitý písek nasypete.

venkovní bazén

Pískovištěpísek do filtrace můžete nasypat do stávajícího pískoviště a zvětšit tím jeho objem, anebo můžete založit dětem pískoviště nové. Toto je velmi pozitivní počin, který dětem nabízí také jiné řešení, než jen zábavu s mobily a s tablety, surfování po Internetu, hraní vesměs brutálních a akčních, negativně laděných her a sledování sociálních sítí.

Barefoot chodník – zejména děti jsou natolik zvídavé, že rády zkouší a objevují nové věci a novou zábavu. Vytvoříte-li z písku, oblázků, větviček a šišek barefoot chodník, mohou jej zpočátku brát jako něco netradičního, ale důležité je vědět, že bosonohá chůze jim i vám samotným pomáhá proti vzniku ploché nohy, a zároveň je perfektním pomocníkem proti depresím, stresu a mizerné náladě.