Žena

Jak si uchovat vzpomínky na léto

Dny se zkracují, večer je dříve tma a nástup do režimu opět začíná. Každý den práce, rozvozit děti do školy, na kroužky a večer šichta u sporáku. Nebuďte z toho smutná. Inspirujte se našimi tipy, jak v sobě opět probudit letní náladu. Ale víte co? Zima má také své kouzlo: sníh, praskající krb, knihy, skořicový koláč a Vánoce. Kdo by to nemiloval, že?

Fotokniha

Ve vašem mobilním telefonu najdete nespočet krásných fotografií z dovolené. Ale popravdě, máte čas si k nim sednout a v klidu si je prohlédnout? Ne! Protože jich tam máte spousty a ještě nejsou seřazeny. Věnujte chvíli svého času výběru těch nejlepších a udělejte si z nich fotoknihu. Nebo si je vytiskněte do alba, které doplníte o vtipné texty nebo lístky či vstupenky z výletů. Kdykoliv se vám pak zasteskne po uvolněné letní atmosféře, bude stačit zalistovat albem.

dovolená

Vůně

Díky jednomu přičichnutí ke známé vůni se dokážete přenést tisíce kilometrů daleko. Kupte si stejný sprchový gel, který jste používala během prázdnin a při každém mytí se vraťte do uvolněné letní nálady. To samé můžete pociťovat u svíčky, parfému nebo tělového mléka.

Nový recept

Na dovolené je příjemné i to, že ochutnáváte místní speciality. Z Řecka jste si tak dovezla recept na tzatziky a z Itálie zase na ty nejlepší těstoviny. S experimentováním ovšem pokračujte dál. Jedenkrát týdně například vyhlaste Španělský večer a uvařte paellu. U moře jste letos nebyla? Vůbec nevadí, pokud jste dovolenou strávila na chalupě u babičky. V neděli si upečte voňavý rebarborový koláč a pochutnejte si na něm ke snídani s teplým kakaem.

prázdniny

Návyk z dovolené

O dovolené jste chodila každé ráno běhat na pláž nebo si každý večer na balkoně přečetla kapitolu z knihy. Jakýkoliv pozitivní návyk se snažte udržet i po návratu z dovolené. Může to být snídání čerstvého ovoce, 5 minut meditace denně či pravidelná péče o pleť.