Firmy

Je možné si koupit společnost?

Všechny firmy logicky někomu patří. Všechny firmy mají nějakého vlastníka, klidně i stát. Nemusíme si pod pojmem vlastník představit nutně fyzickou osobu, ale když si to tak shrneme a spojíme dohromady, vždy za tím vlastně nějaká fyzická osoba stojí, to je jasné. Nic neřídí roboti nebo nějaká věc, ředitel společnosti je fyzická osoba nebo více fyzických osob, to všichni víme. Pokud sami nemáte firmu nebo nějakou společnost, určitě jste se setkali s někým, nebo alespoň znáte někoho, kdo takovou společnost nebo firmu vlastní a je ředitel této firmy.

úspěch

Většinou to musí být cílevědomý člověk, který potřebuje hodně sil k tomu, aby firma vzkvétala, protože se najde dost lidí, kterým plno věcí nebude vyhovovat a vždy budou takoví, kteří nebudou s vaší činností souhlasit, ať už se bude jednat prakticky o cokoliv, co děláte. Můžete darovat x peněz charitě a lidé budou o vás říkat, že to děláte třeba jen pro pozornost. Lidé mají v povaze hodně závidět, a tak je normální, že to o vás bude někdo tvrdit, to mi věřte. Proto si myslím, že takový vlastník společnosti musí hodně věcí vydržet a být trpělivý, protože vytvořit úspěšnou firmu, kterou lidé budou na každém kroku chválit je velmi těžké a stojí to hodně úsilí a času, protože není firma, která by měla ode dne jejího založení x příznivců a jen pozitivní ohlasy. Ovšem jsou lidé, kteří firmy nemuseli i zakládat a zkrátka přišli k hotovému, jak bychom laicky řekli. Jsou to tito lidé:

vlastník firmy

  1. Lidé, kteří zdědili firmu
  2. Lidé, kteří si firmu koupili

Lidé, kteří firmu zdědili do ní prakticky nemuseli nic moc vložit, protože ji převzali po svém předkovi, třeba tam několik let i pracovali a pak dostali nárok na to firmě šéfovat a být jejím vlastníkem. Toto se velmi často stává a zde je velmi důležité, aby se zachovala původní myšlenka.

Pak tu jsou lidé, kteří si firmu koupili. Tyto společnosti se nazývají ready made společnosti. Jedná se o takzvané předzaložené společnosti, které slouží k tomu, aby byly prodány. Pokud chcete takovou společnost koupit, zadáte například ready made společnosti Ostrava a v tomto okolí vám vyjdou dané společnosti na prodej