Firmy

Vydejte se na Šumavu s pronajatým vozem

Pronájmy vozidel jsou v současné době velmi rozšířenou službou a lidé je využívají i pro cestování na dovolenou. Každý si nemůže dovolit mít svůj vlastní vůz, anebo může, ale nevyplatí se mu to. Kdo nepotřebuje auto ke své práci každý den, a kdo mimo jiné nakupuje často tak, že mu zboží doveze domů přepravní služba, zjistí, že by mu auto doma leželo ladem, mělo malý kilometrový nájezd a vyžadovalo by také více investic, než by přineslo zisku. https://www.dauc.cz/archiv/dokument/doc-d945v921-uctovani-dividend-a-podilu-na-zisku/%3F%3Fwell%3Ducetnikavarna

zasněžená Šumava

Proto je výhodné si vozidlo pouze občas vypůjčit z nejlevnější autopůjčovny v Praze, třeba na víkendy nebo na dovolenou. V takové chvíli jste bez starostí, vozidla jsou v perfektním technickém stavu a vás zajímá jen dodržení smluvních podmínek a naplánování obsahu vaší dovolené.

Vaší dovolenou by se mohl stát i pobyt na Šumavě. Šumavu vám doporučujeme z mnoha důvodů, a pokusíme se vám objasnit, proč právě preferovat toto pohoří.

Není to z Prahy daleko – pokud si pronajmete vůz v Praze, je to na Šumavu blíž, než do Beskyd či do Jeseníků, a přibližně stejně daleko, jako do Krkonoš a Krušných hor. Na cestu vám vystačí zhruba dvě až tři hodiny, takže si ještě v tentýž den můžete kromě sjednaného ubytování dopřát v privátu i oběd.

krása Šumavy

Je tu úžasný božský klid – potřebujete-li vysadit a setřást ze sebe stres, Šumava je to pravé místo.

Šumava je rozmanitá – Šumava, to nejsou jen hluboké hvozdy, ale také překrásná jezera, řeky, říčky a potoky, daleké výhledy a samozřejmě jedna z největších přehrad v Evropě – Lipno. Můžete tu provozovat mnoho sportovních aktivit a pochopitelně trávit čas i u přehrady koupáním, windsurfingem či na vodních lyžích.

Na své si přijdou i cyklisté a vodáci – můžete tu splouvat Vltavu z Lenory či od Soumarského mostu, anebo až z Vyššího Brodu. A pro cyklisty je tu připraveno mnoho krásných cyklotras. Zvláště zajímavé je to v oblasti, kde dříve stála Železná opona, anebo po silnici podél Vltavy z Loučovic do Českého Krumlova.