Firmy

Výhody termálních bazénů lokality Velký Meder

Celoroční provoz – když se vypravíte v létě na koupaliště, řekněme někde v přírodě za městem, obvykle tu musíte počítat s tím, že na konci letní sezóny se bazén pro veřejnost uzavírá. V hotelích Velký Meder je však otevřeno po celý rok, a stejně tak jsou tu v provozu i termální koupaliště. Máte-li zájem, klidně se sem vypravte oslavit vánoční svátky, Velikonoce, anebo si udělejte volno v únoru, kdy je venku nevlídno, zima je dlouhá, jaro daleko a vy nejste zrovna milovníci lyžování.

voda v bazénu

Termální prameny – termální prameny mají schopnost vyvěrat teplou vodu z hlubin země a ta má také vhodné složení pro koupání. Mimochodem, víte, že minerální ionty rozpuštěné ve vodě se vstřebávají i pokožkou? Svým způsobem je koupel v termálních bazénech, které mají vhodné složení vody, léčivá.

Lesopark – Velký Meder vám může nabídnout i další bezvadnou věc, a tou je samotné prostředí. Všechny bazény jsou obklopeny lesoparkem o rozloze přibližně stovky hektarů. Můžete se tu procházet, jezdit na kole či jen tak relaxovat a meditovat a užívat si přítomnost lesních dřevin a energie živé přírody. A pokud tu chcete aktivně sportovat, třeba provozovat zmiňovanou cyklistiku, buďte ohleduplní k ostatním, abyste nikomu neublížili.

televizní věž Kamzík v Bratislavě

Výhodná geografická poloha – nemusíte se pouze povalovat u bazénu nebo se v něm celý den máčet, můžete také vyrazit na výlet, a těch ožnutí je tu celá řada. Využijte výhodné polohy tohoto místa, je to odtud jen pár kilometrů do Maďarska, není to odtud daleko do Bratislavy, odkud můžete plout parníkem po Dunaji do Budapešti, a můžete zavítat i do Rakouska. A máte-li zájem vyrazit na horskou túru, Slovensko je pro tyto aktivity ideální. Na celodenní výlet se můžete vypravit do Bílých Karpat nebo do Slovenského rudohoří, a budete-li chtít prostřídat ubytování ve Velkém Mederu s hornatou oblastí, klidně si můžete vybrat lokalitu kolem Popradu, Tatranské Lomnice či Štrbského Plesa ve Vysokých Tatrách.