Sport

Který sport je pro děti nejvhodnější

Lékaři již dlouhou dobu varují, že roste počet případů dětské obezity a spolu s ní i počet pacientů, kteří mají nemoci s ní spojené. Ať už se jedná o cukrovku či nemoci kardiovaskulárního sytému, je jasné, že se jedná o zhoršení kvality života dítěte, a dokonce mu i mohou zkrátit život.

 

Smutné je, že se tomu dá poměrně snadno předejít. Stačí jen, aby dítě mělo přiměřené množství pohybu i stravy. A je pravdou, že děti mají často velké množství energie. Tak proč tedy u nich roste počet případů obezity?

 

Na vině jsou dva hlavní důvody: jedním z nich je rozšíření videoher, které dítě zabaví, aniž by se muselo hýbat, a druhou fakt, že se rodiče bojí pustit své dítě ven. Mnohdy jsou raději, pokud je v bezpečí doma. Jak tedy tento problém vyřešit?

 

mládežnický skateboardový tým

 

Jednou z možností je přihlásit svého potomka do některého ze sportovních kroužků. Dnes má koneckonců prakticky každý sport svou mládežnickou variantu, takže stačí jen vybrat. To však není tak jednoduché, tedy alespoň pokud chceme, aby tam dítě chodilo rádo.

 

V první řadě bychom samozřejmě měli vzít ohled na jeho vlastní zájmy. Pokud již má nějaký oblíbený sport, který například nadšeně sleduje v televizi či na internetu, můžeme zkusit právě ten. Zde nám ovšem může v cestě stát další problém.

 

dětský box

 

Uvážit také musíme jeho schopnosti a dovednosti. I kdyby totiž nadšeně sledoval plavání, pak rozhodně není dobré jej na něj přihlašovat, pokud neumí plavat či se dokonce vody bojí. Stejně tak pokud je malé, nejspíš pro něj nebude nejvhodnější basketbal.

 

Hlavně bychom však o tom s naším potomkem měli mluvit, a nikoliv jej postavit před hotovou věc. Dobré je nějak jej motivovat, aby chodil na tréninky s nadšením. Postupně, jak přijdou úspěchy, jej sport samotný bude motivovat. Začátek mu však musíme ulehčit my sami. Věřte, že takto bude vše nejen snazší, ale také bude mít mnohem větší efekt – a kdo ví, možná právě z vašeho dítěte bude nakonec úspěšný sportovec.