Sport

Chcete se zbavit celulitidy? Tak začněte provozovat tyto sporty!

Celulitida trápí snad každou ženu, pomerančové kůže se také každá chce zbavit. Jak to ale můžete dokázat? Funguje na celulitidu nějaký sport? A jaký? 

Chcete se zbavit celulitidy? Tak začněte provozovat tyto sporty! 

Ví se, že s celulitidou mohou mít potíže i velmi štíhlé ženy, pomerančová kůže se prostě nevyhýbá nikomu. To, zda se jí zbavíte nebo ji alespoň zmírníte, záleží na tom, co budete jíst, jak často se budete hýbat a hlavně, jak se budete hýbat. Ano, i když pravidelně cvičíte, můžete mít celulitidu, i když ne tolik výraznou. Je potřeba zvolit správný druh sportu nebo cvičení, až potom se můžete těšit na nějaké přijatelné výsledky. Takže jaký druh aktivního pohybu si vybrat? 

žena běhá

Zkuste s dětmi trampolínu 

Trampolínu si domů nebo na zahradu obvykle pořizujeme jen kvůli dětem, které to mají jako zábavu. Ale víte, že právě skákání na trampolíně je jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit pomerančové kůže? Skákání nakopne tělo, celý oběhový systém a také vám zvedne náladu. Je však nutné skákat pravidelně, alespoň po půl hodině a několikrát týdně. Pokud vás tento druh sportu či zábavy neláká, zkuste si  tomu pustit hudbu, pokud se vám vejde trampolína i domů, sledujte u toho film. Půjde to lépe. Skákat můžete i s dětmi. No, a pokud doma trampolínu nemáte, kam umístit, zajděte si do speciálních center, kde jsou velké trampolíny právě určeny pro dospělé. 

žena v dřepu

Zaběhat si nebo zkusit dřepy? 

Běh se považuje za disciplínu ideální při hubnutí. Funguje ale i na celulitidu? Může a nemusí. Pokud se chcete celulitidy zbavit, běhejte do kopce nebo se naučte pravidelně chodit nahoru po schodech. Dlouhý a pomalejší běh totiž na celulitidu příliš velký vliv nemá, je lepší tedy běhat rychleji a třeba kratší dobu, a právě nejlépe do kopce. Mnohem lépe zafungují dřepy. Díky dřepům si můžete vykouzlit pevnou postavu, hezký zadeček a pevnější i štíhlejší stehna. No a hlavně, dřepy pomáhají i na nechvalně známou a všemi nenáviděnou celulitidu, které se tak těžko zbavuje. 

Důležitá je ovšem pravidelnost a bez toho to prostě nejde. Jakmile ale začnou být vidět výsledky, kůže se vypne a celulitida začne mizet, bude vám to všechno najednou stát za to.