Nákupy

Jaké připravit pohoštění na párty?

Večírky se bez jídla neobejdou. Každý očekává, že kromě skvělé zábavy si na večírku užije také spoustu dobrého jídla. Jídlo pomáhá zahájit večírek, zbavit lidi ostychu i rozproudit konverzaci. Jaké jídlo ale zvolit? Nejprve si musíte rozmyslet, zda jako hostitelé budete jídlo připravovat sami, nebo si necháte najmout cateringovou službu, která vám s tím pomůže. To hodně záleží na vaší zručnosti, jestli máte vhodné místo kde jídlo připravit a uschovat a také na počtu hostů.

cukroví

Tak jako tak se budete muset rozmyslet, jaké druhy jídla na večírek zvolíte. Pamatujte, že jestli máte několik desítek hostů, které třeba tak dobře neznáte, je pravděpodobné, že mezi nimi bude třeba vegetarián nebo někdo kdo nemůže lepek a podobně. Připravte se alespoň trochu i na tyto alternativy. Jídlo je na větších večírcích vhodné podávat spíše formou bufetu. Lidé ocení, že si mohou vybrat na co mají chuť a nebudou omezeni množstvím. Jedná se o neformálnější způsob stolování, který se k večírkům hodí.

bufet

Na hlavní bufetový stůl se výborně hodí obložené mísy všeho druhu. Šunková mísa nebo mísa z kvalitních sýrů všeho druhu jistě každého potěší. K tomu mísy s křupavým pečivem a samozřejmě také mísy plné zeleniny. K tomu můžete přidat jednohubky s různými druhy pomazánek. Potěší určitě i speciality ze zahraniční kuchyně. https://www.kika.cz/shop/cs/kikacz/nabytek/kuchyne Můžete připravit mísy s olivami, zahraničními sýry, pršutem a podobně. Pokud si myslíte že to bude vhodné a máte k tomu příslušné nádobí, můžete podávat i teplá jídla. Ze studených pokrmů jsou dále velmi oblíbené mini řízečky, tatarský biftek nebo těstovinový salát.

Každého potěšíte také sladkým barem. Na ten můžete umístit sladkosti, cukroví, koláče. Výborné jsou třeba makronky, tartaletky, mini větrníčky, muffiny, cupcaky, cheescake, panna cota, čokoládová pěna, mini pavlova a mnoho dalšího. Nezapomeňte, že pokud budete chtít dávat výslužku, budete potřebovat i vhodné krabičky, třeba speciální krabičky na cupcake Goldpress.