Vztahy

Má váš vztah smysl? Kdy ukončit vztah a jak? Někdy to bolí, ale vždy to přebolí!

Na vztahu mnozí z nás pracují roky, možná i proto je dost těžké si nakonec uvědomit, že takový vztah nikam nevede. Jak se ze vztahem nadobro rozloučit? 

Má váš vztah smysl? Kdy ukončit vztah a jak? Někdy to bolí, ale vždy to přebolí!

Vztahy potřebují čas, potřebují se rozvíjet a nějakou dobu to trvá. Někdy máme pocit, že jsme našli spřízněnou duši, roky jsme ve vztahu a najednou nám dojde, že to není ono. I tohle se stává. Jeden partner může chtít rodinu, druhý ne. Někdy se cesty rozejdou ale i kvůli maličkostem, jak si ale uvědomit, že i na těch maličkostech záleží? Kde najít sílu ukončit vztah, který není úplně pohřbený, ale vlastně vůbec nikam nevede? I když druhého máte rádi, je někdy lepší zvolit rozchod. Jak zjistíte, že jste ve vztahu, který nemá budoucnost? 

muž a žena partneři

Budete potřebovat seznam! 

Píšete si někdy na papír seznam toho, co potřebujete koupit? Vytvořte si podobný seznam, který ale bude mít dva sloupce. Je to prosté, zahrajte si hru na pro a proti a vždy, když budete mít pocit, že vám vztah nefunguje, a vždy když budete přemýšlet, zda chcete nebo ne ve vztahu pokračovat, si takový seznam vytvořte. V čem vám to pomůže? Jakmile se svými pocity půjdete ven, napíšete si je a reálně je na vlastní věci uvidíte, mnohem více věcí si uvědomíte. Nebudete se snažit to nevidět. Jak vám seznam vyšel? Máte více důvodů, proč ve vztahu zůstat nebo máte naopak více důvodů, proč ve vztahu nezůstávat? Možná vám právě tohle otevře oči. 

srdce z provazu

Vždy to vyjít nemusí 

I když si s partnerem neděláte naschvály, máte se rádi a jste na sebe zvyklí, může se stát, že prostě v životě chcete jít každý jiným směrem. V těchto případech to oba cítí, ale obvykle ani jeden nemá odvahu to rozseknout. Je to přirozené, každý se bojíme bolesti a odloučení, někdy i samotné pravdy. Roky snažení a budování najednou může přijít vniveč, ale i takový život je. 

Pokud budete mít pocit, že tohle je váš případ, vztah se snažte ukončit co nejdříve. S partnerem si promluvte, i když to bude bolet, nebude to příjemné a dost možná potečou i slzy, v životě vás to oba může posunout. Proč se trápit ve vztahu, který nevede tam, kam chcete? Konec by přišel tak i tak.