Vztahy

Jak důležité jsou pachové vjemy v partnerském vztahu

Když se do svého protějšku zamilujete, připadá vám svět vymalovaný do růžova. A je-li váš partner či partnerka dostatečně zralý do vzájemného rodinného soužití, a jste si povahově natolik blízcí, že si rozumíte, zbytečně se nehádáte kvůli malichernostem a prožíváte spolu život nejen jako milenci, ale zejména jako důvěrní přátelé, pak by vám mnoho lidí mohlo jen závidět.

posezení u kávy v cukrárně

Je tu však ještě jedna věc, kterou nelze opomíjet, jinak vaše soužití může ztroskotat, a sice vůně potu.

Partneři by si měli i vonět

Člověk není robot a partnera si nehledá pouze na základě atributů vhodného chování a pozitivního přístupu k životu, ve hře je i čich a pachová přitažlivost. Ta je dokonce důležitější, než si mnozí myslí. Jestliže nám protějšek voní, je pro nás pachově přitažlivý, je velký předpoklad, že naše genová výbava bude odlišná, a že se nám nenarodí zdegenerovaní potomci, jak tomu bývá např. u incestu.

milenci po svatbě

Samozřejmě je důležité nezanedbávat základní hygienická pravidla, ale zároveň bychom při hledání vhodného partnera neměli sázet na falešné, matoucí stopy parfémů, s nimiž může být náš čichový orgán klamán. Chcete-li tedy vsadit na jistotu, odložte antiperspiranty a ponechte váš pot odhalit skutečnou pravdu. Lepší je zklamání hned na začátku, než po pěti letech od svatebního obřadu, kdy je už samozřejmě pozdě.

Problém zvaný hormonální antikoncepce

Partneři, kteří si navzájem pachově sedí, si mohou navzájem oblékat (lehce) propocená trička a bude je to spíše sexuálně vzrušovat, než odpuzovat. Jemná vůně potu může být mezi partnery přitažlivá na podpaží, v ohanbí i na chodidlech, kde je nejvíce potních žláz, ovšem mějte se na pozoru před hormonální antikoncepcí. Ta může do vztahu vnést ještě větší zmatek, než parfémy. Jestliže se stane, že po jejím vysazení jste si pachově odporní, může to být důvod k rozchodu a k ukončení vztahu.