PC

Nový notebook

Dnes už se víceméně počítačem myslí notebook. Stolní krabice jsou odsunuty na okraj zájmu. Má to více důvodů. Ten hlavní je v přenositelnosti. Notebook, zvaný také notes, můžeme přenést třeba z práce domů a zde dodělat to, co jsme v zaměstnání nestihli. Nebo také když máme doma rozkoukaný film, tak můžeme notes sebrat a film dokoukat kdekoli jinde. Třeba ve škole. Ehm, pokud nám ovšem učitelé dopřejí chvíli klidu a neobtěžují vyučováním. Přenášení však není jedinou výhodou. Tou je také menší spotřeba elektřiny, což je zejména v dnešní době zdražování energie hodně důležité. U počítače je totiž napájen navíc monitor a ten také něco „sežere“. Proto je notes vhodnějším řešením.  

notebook

V našich domácnostech se tyto počítače hodně rozmohly. On totiž při jeho velikosti může mít každý svůj. Může si jej zaheslovat, takže soukromí zůstává soukromím, pokud ovšem paní matinka nedokáže jen tak mezi vařením hacknout například armádu. Spásy. Mini notes může být klidně ve větší kapse, a tak být svému majiteli ku prospěchu snad úplně všude.  

zátiší s notebookem

Je ovšem faktem, že stolní stroj lze různě upgradovat, což u notesů nějak moc nejde pro nedostatek místa. Maximálně je někde ještě volno pro ROM paměť, ale další zázraky se s ním dělat nedají. Přesto se domnívám, že notebooky zahájily své vítězné tažení v plné míře a že se budou používat úplně všude. Vždyť výkonem se blíží i těm lepším strojům, které zvládají náročné grafické operace.  

Do notebooku se také musí při jeho koupi o něco více investovat nežli do stolního komputeru. Ale vždy se to vyplatí. I když při dnešní miniaturizaci budou i počítače zdatným konkurentem. Jenže těžko zvítězí. I když budete mít malou krabičku jako své osobní PC, neobejdete se bez monitoru a klávesnice. A to obojí už notebook má, takže odpadá jejich shánění. Nuže, co si vyberete vy sami při koupi nového PC?