Firmy

Vířivka je nejlepší

Vířivka, to rozhodně není jenom nějaká obyčejná vana. To je něco daleko dokonalejší, něco, co tomu koupajícímu se udělá daleko lépe po těle a tím pádem i na duši. Jenže aby tomu tak mohlo být, je pochopitelně pravdou i to, že jde o zařízení daleko složitější, sofistikovanější. To není jenom nějaká jednoduchá nádrž na vodu. K tomu se pojí i celá řada dalších příslušenství plnících svoje funkce. A aby tu vše bylo takové, jaké to má být, aby to fungovalo tak, jak tomu má být, je potřeba daleko složitější údržba. Která má dost daleko k nějakému banálnímu vyčištění vany.

vířivka u domu

Když se má taková vířivka přichystat na sezónu, nesmí se tu zkrátka ledacos v žádném případě opomenout. A protože si s tím laik nejednou sám neporadí, je rozhodně na místě pomoc od profesionálů, kteří zajistí jak kvalitní čištění vířivky, tak i žádoucí údržbu všeho, co ji vyžaduje.

Zkuste schválně říci, co byste si počali, kdybyste si měli v takové vířivce sami měřit tvrdost vody a tuto optimalizovat? Možná ani netušíte, co to obnáší, že? A přitom to není ani zdaleka to nejnáročnější, co si vířivky žádají. Ono je tu totiž zrovna tak nezbytné seřizovat automatické dávkovače, udržovat a nastavovat šesticestné ventily, někdy se to neobejde bez opravy nebo výměny poškozených součástí jako masážní motory, ozony, cirkulační motory, trysky a potrubní systémy…

žena ve vířivce

A ani tím to samozřejmě nekončí. Protože aby nedošlo k ničemu nežádoucímu, musí se taková vířivka také správně zazimovávat a pak znovu připravovat k sezóně, a běda tomu, kdo by podcenil pročištění masážního a cirkulačního potrubí, kontrolu těsnosti přírub, technologií a spojů nebo zapomenul na doplnění chemie a kontrolu pískové filtrace související třeba i s výměnou písku.

Je to zjevně docela složité, že? A to jste tu o tom jenom četli, a ještě si to ani sami nevyzkoušeli. A radši to ani nezkoušejte. Konec konců se o to ani nemusíte pokoušet. Můžete to přece nechat na odbornících.