Firmy

Čenkovice – ideální místo pro zimní dovolenou

Pokud netoužíte navštívit profláknutá velká ? lyžařská střediska, kde se to hemží až příliš mnoha lidmi, vyzkoušejte pro tento rok nějaké menší lyžařské středisko, kde budete mít i tak všechno, co potřebujete k dokonalé dovolené. V České republice je jich hodně, takže budete mít z čeho vybírat.

snowboard

Výhodou menších středisek je, že ceny zde většinou nejsou tak vysoké, jako u těch větších. Nepotkáte tu také tolik lidí, takže i když bude středisko plné, nebude se vám zdát, že se nemáte kam hnout. Navíc, s tím souvisejí i třeba menší fronty u vleků, v restauracích a podobně.

Jedním takovým menším střediskem, kde můžete strávit dovolenou, jsou Čenkovice. Sjezdovky Čenkovice jsou dlouhé a vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Navíc je na hodně z nich umístěna webkamera. To je skvělé například pro ty, kteří zde nevyráží na dovolenou, ale pouze na výlet. Můžete se dopředu podívat, kolik je zhruba na sjezdovkách lidí. Sjezdovky jsou umístěné v malebné přírodě, která vás bude lákat na další sportovní aktivity. Vyzkoušejte třeba běžky nebo zimní turistiku.

Ve středisku najdete navíc veškeré zázemí, které k dokonalé dovolené potřebujete. Najdete tu restaurace, bufety s rychlým občerstvením i řádku barů, u kterých se můžete zastavit a dát si něco teplého na zahřátí, ať už čaj, grog nebo třeba výborný svařák. Samozřejmostí je také dostatek toalet v okolí.

sjezdovka

Mimo to tu najdete třeba i servis lyží, takže si je pro jistotu můžete nechat zkontrolovat, než se vydáte na první jízdu a udělat nezbytné úpravy pro to, aby byla vaše dovolená co možná nejvíce bezpečná. V Čenkovicích a okolí najdete spoustu možností k ubytování. Přímo v areálu najdete krásné apartmány umístěné přímo na sjezdovce, takže z nich budete mít skvělý výhled a ráno hned co vstanete, se můžete bez ztráty času vydat zase lyžovat.