Nákupy

Jaké příslušenství k bazénu budete potřebovat

Pořizujete si na zahradu bazén? Pak se neobejdete bez příslušenství k bazénu https://www.chlorito.cz/bazenove-prislusenstvi.

Začněte filtrací

Čím více nečistot, tím horší podmínky pro koupel. Jednoduchá rovnice s přímou úměrou. Bez bazénové filtrace se neobejdete a můžete si vybrat buď kartušovou s papírovou vložkou, nebo pískovou s křemičitým pískem či zeolitem.

Bazénová chemie

Desinfekce je nutná v menších bazénech, kde nefunguje tzv. samočisticí schopnost vodních toků v přírodě. Ta se uplatní hlavně u větších bazénů či přírodních koupališť a je podmíněna výsadbou vodních rostlin. Máte-li malý bazén na zahradě, třeba nadzemní, může se vám hodit solinátor pro chlorování vody z mírně slané vody, anebo chlorové tablety či bezchlorová chemie aktivním kyslíkem (ozónem) nebo UV lampou.

brýle u bazénu

Algicid a vločkovač

Když se v bazénu začnou rozmnožovat řasy, odstraníte je algicidními přípravky. V nádržích se samočisticí schopností se o regulaci řas starají vodní rostliny, které produkují přirozené algicidní látky. A vločkovač užijete v bazénu tehdy, zakalí-li se voda natolik, že nelze zákal odstranit filtrací.

Bazénový vysavač

Vysavač je zapotřebí u bazénu v každém případě, protože část nečistot se usazuje na dně i přes důkladné filtrování vody. Vysavače se prodávají robotické, poloautomatické nebo ruční, ovšem i ten ruční, nejlevnější vysavač zastane svou práci poctivě, pokud nejste zrovna lemplové.

voda v bazénu

Schůdky

Zvláště do nadzemního bazénu se vstupuje velmi obtížně bez schůdků. Museli byste si tam přistavit židli nebo stůl, případně štafle, ale měli byste pak problém z bazénu vylézt. Bazénové schůdky jsou oboustranné, tedy vhodné pro vstup i výstup z bazénu.

Další základní příslušenství

Tam patří teploměry, testery bazénové chemie, instalační hadice, dávkovací a dilatační plováky, krycí plachty, geotextilní fólie pod bazén a mohla by se vám hodit i solární sprcha či solární ohřev vody.