Hry

Hry pro děti

Pro děti existuje spousta her. A to v mnoha různých kategoriích. Hry na zlepšení pozornosti, vnímavosti. Také na grafomotoriku, rozvoj řeči a malování. Na zlepšení zručnosti, stříhání nebo nalepování samolepek. Různé hlavolamy, poučné knihy. Hry na bázi hledej a najdi. Nebo mezi další oblíbené patří hledat různé souvislosti. Třeba mezi zvířátky, barvami nebo tvary. Existuje také spousta časopisů a pracovních sešitů. Na výběr je opravdu hodně. Moc důležité je, aby dítě trávilo čas s Vámi. Na co mu bude skříň plná hraček když jeho maminka s tatínkem s ním u toho nebudou? Co nejvíce ocení Vaše dítě je čas. Asi jako každý rodič někdy zapneme pohádky abychom měli aspoň chvíli čas na jiné věci než je hraní.

dětské hry

Nebo ještě v horším případě dáme dítěti do rukou telefon. Ale pozor i u tak malého dítěte může vzniknout závislost na telefonu. A pak už ho bohužel nenaučíte vůbec nic. Je proto důležité umět si správně rozvrhnout čas. A dávat si zároveň pozor na to kolik dítě u telefonu nebo u obrazovky tráví. Není dobré dělat při hře s dítětem více věcí najednou. Vaše ratolest v každém případě nejvíc ocení když budete s ním právě tady a teď. Být přítomni duchem i fyzicky. Jak jsou děti malé potřebují co nejvíce Vaší pozornosti a péče. Nejlepší volbou pro ně je pobyt v přírodě, lese na čerstvém vzduchu. Pro děti je super když si zvyknou na lesy a něco se i přiučí. Možná Vás překvapí jak moc je malé dítě učenlivé. Hodně názvů rostlin a stromů si samo zapamatuje.

šachy

Děti k zabavení pomocí her tráví skoro veškerý svůj čas. Také velmi ocení když s ním budete co nejvíc komunikovat. Nejenže to rozvíjí jeho dorozumívací schopnosti. Ale také to posílí vztah mezi vámi. Mluvte pořád a o všem. Děti ke hře nikdy nenuťte. Jejich zájem musí být dobrovolný. A musí chtít sami. Skvělé hry jsou s překvapením nebo na schovávanou. tuhle hru děti milují. Střídejte hraní s hračkami a k tomu deskové hry a čtení pohádek. A vždy po ukončení hry nezapomínat na pochvalu a dostatečné ocenění. A na konec učte děti prohrávat. Je to důležité a čím dřív se to naučí tím lépe. Ano žádné dítě nechce prohrávat, ale i to k životu prostě patří.