Nákupy

Jaké jsou účinky kolagenu na lidské zdraví?

Aby měl člověk zdravé tělo, tak je třeba dodržovat několik zásad. Zdravý životní styl je v poslední době velmi oblíbené téma a stává se stále oblíbenějším u velkého počtu lidí. A je dobře, že lidé se zajímají o svá těla, snaží se je udržovat v dobré kondici. Některé zásady a doporučení se opakují, jiná rozcházejí. Některá jsou až extrémní. Je třeba si najít takovou cestu, která bude vyhovovat právě vám. Někdo se rád otužuje a jiný si zas rád dopřeje ranní koktejl z bylinek a přírodních produktů.

Nejenom u žen je oblíbený právě kolagen. Kolagen účinky má hlavně na pleť, která je díky tomu pružnější, vypadá zdravě, vrásky se jemně vyhlazují a také předchází vzniku nových hlubokých vrásek. Účinkuje také velmi dobře na celulitidu. Protože se pleť stává pružnější a vyhlazuje se, tak se kolagen stává velmi účinnou zbraní právě i na tyto problémy.

zdravá pleť

Kolagen má ovšem i účinky na nehty. Ty jsou po něm zdravější, rychleji rostou, netřepí se a nelámou. No a kolagen má samozřejmě blahodárný vliv i na vlasy. Protože vlasy kolagen obsahují a při jeho nedostatku se lámou, jsou křehké, pomaleji rostou a celkově vypadají nezdravě a unaveně. Proto kolagen pomůže s mnohými problémy s vlasy.

No a další oblastí na kterou má kolagen vliv je pohybový aparát. Při bolestech zad a kloubů je vhodné užívat kolagen dlouhodobě a pravidelně. Díky většímu množství kolagenu v kloubech, tak předejdete bolestem s pohybovým aparátem.

zdravé vlasy

Kolagen tak má velmi příznivé účinky na naše zdraví a při jeho užívání v jedné oblasti pocítíte kladné účinky na více částech vašeho těla. On totiž úbytek kolagenu zas taky pocítíte právě v těchto oblastech. Proto je dobré ho s přibývajícím věkem doplňovat. Nebo pokud máte náročné zaměstnání či sportujete. Také je dobré ho doplňovat po stresových situacích, při fyzicky i psychicky náročné práci a při zdravotních problémech.