Nákupy

Máte-li doma schodiště, vnímejte jej jako cenný poklad

i iv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Pohyb je nezbytnou součástí života

Lidské tělo bylo stavěno proto, aby se pohybovalo z místa na místo, nemusíte nad touto úvahou ani moc přemýšlet, když si uvědomíte, že máme k dispozici nohy, abychom chodili, a nemáme tvar balvanu, který se jen povaluje na zemi, a stěží jej odvalíte. Možná vám připadají předchozí řádky až směšné, ale někteří z nás se skutečně jako balvan chovají, aniž by k tomu měli pádný důvod. Dokonce i mnozí lidé postižení, upoutaní na invalidní vozík, se snaží zaměstnat alespoň svalstvo paží a s vozíkem se pohybovat po bytě nebo vyjet občas ven přes bezbariérové vstupy, kdežto je spousta těch, co mají páteř a nohy zcela zdravé, ale pohyb je jim cizí. Z bytu je sveze dolů výtah, do práce odjedou autem, zaparkovaným jen o deset metrů dál, z práce jedou rovnou domů, kam jim nákup doveze kurýr, a pak se jen rozvalí na kanape a sledují, co jim nabízí televizní program.

zelené schodiště

Pasivní způsob života se nevyplácí a brzy to tito lidé poznají na vlastní kůži a nechcete-li skončit podobným způsobem, využívejte každé příležitosti k pohybu. Ten vám umožní i docela obyčejné schodiště. Výhodné je to zejména pro toho, kdo cenu schodiště započítává do svých nákladů na výstavbu rodinného domu, protože má možnost chodit po schodech doma v soukromí, ale to neznamená, že by ani lidé v panelových domech nemohli přenechat výtah někomu jinému a sami si to vyšlápli do čtvrtého patra po schodech.

točité schody

Máte-li doma schodiště, spolehlivé a navíc vzhledově atraktivní, nemusíte jej uctívat, jako se dříve lidé klaněli božstvu, mějte je jako svého partnera, který vám pomůže zlepšit životní styl a prodloužit život. Chůze po jednotlivých stupních, zejména po dvou, je velmi prospěšná krevnímu oběhu, nervové soustavě, vnitřním orgánům, a také zlepšuje intuici, paměť a náladu. Schody jsou perfektní antistres, a možná lepší, než všechny různé antistresové pomůcky dohromady.