Firmy

Ubytování v Českých Budějovicích pro vaši dovolenou snů

Jižní Čechy patří k velice oblíbeným a populárním oblastem naší země a prokazuje to i poměrně značný počet návštěvníků, kteří do této lokality míří, aby tu trávili svou dovolenou. Mnozí z nich si zajistí ubytování na Šumavě, jiní dávají přednost malebným jihočeským vískám a ubytování v soukromí někde na venkově.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Tomuto trendu se poněkud vymyká ubytování v penzionech v Českých Budějovicích, jde přece jen o městskou aglomeraci s necelými sto tisíci obyvateli, ovšem měli byste znát i druhou stranu mince. Proč se ubytovat právě tam?

Okraj městského parku Stromovka – dobře chápeme, že ubytovat se v některé z frekventovaných ulic blízko centra pro vás nebude žádnou nirvánou, a že se takovému postupu spíše vyhnete, jenže ne všechny penziony se nachází právě zde. Dejte přednost těm na okraji města, přímo v sousedství městského parku Stromovka, odkud to máte blízko k těm nejkrásnějším městským částem.

hrad Rožmberk nad Vltavou

Perfektní poloha města v jihočeském regionu – dívali jste se někdy na České Budějovice do podrobné turistické mapy? Pokud ne, tak to napravte a všimněte si, jak strategickou polohu toto město zaujímá. Máte to odtud blízko do Třeboně, do Českého Krumlova, k zámku v Hluboké nad Vltavou, do Novohradských hor i na Šumavu. A právě tyto historické a přírodní krásy byste si neměli nechat ujít.

Vltava na dosah – Vltava je v létě doslova v obležení vodáků. Tomu se nelze divit vzhledem k přírodním krásám, které ji obklopují. Nemusíte být přímo vodákem, a přesto si tu skvostnou atmosféru tekoucí řeky v letních měsících můžete užít. Vydejte se podél Vltavy na kole, svou trasu si naplánujte od hráze lipenské přehrady a zakončete ji až v Českých Budějovicích. Může to být jedním z vašich nejkrásnějších zážitků, které jste kdy na kole prožili. Trasu lze zvládnout za jediný den, případně ji rozložit do dvou.